آخرین مهلت ثبت نام: 15 آبان 1396
آخرین مهلت ارسال مقاله: 03 آبان 1396
تاریخ برگزاری: 20 تا 22 آذر 1396
برگزار کنندگان: دانشگاه جیرفت
حامیان: دانشگاه جیرفت، پژوهشکده باستان شناسی کشور، دانشگاه زابل، موزه ملی ایران، سازمان میراث فرهنگی کشور، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور، انجمن علمی باستان شناسی ایران، سیویلیکا، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان، دفتر همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بانک تجارت
روزشمار همایش:
  • تاریخ برگزاری: -494 روز مانده
  • آغاز دریافت مقالات: -666 روز مانده
  • آخرین مهلت ارسال مقاله: -541 روز مانده
درباره شهر جیرفت
جيرفت، شهري در استان کرمان، در کرانه هليل رود و دامنه هاي جنوبي جبالبارز، در موقعيت جغرافيايي'' 13 '40 ˚28 شمالي و '' 13 '44 ˚57 شرقي است. اين شهر با 650 متر ارتفاع از سطح دريا و 209.746 جمعيت، واقع در 230 کيلومتري جنوب شرقي شهر کرمان و 1375 کيلومتري جنوب شرق تهران است که در گذشته، به واسطه داشتن سرزمينهاي بسيار حاصلخيز و تنوع اقلیمی و پوشش گیاهی، «هند کوچک» و «سبزواران» ناميده مي شد.
هواي جیرفت، در تابستان بسيار گرم، اما در زمستان، بسیار معتدل و مطبوع است. وضعیت جغرافیایی خاص جیرفت، سبب شکل گیری اقلیم دوگانه ای در جیرفت شده، چنانکه در ارتفاعات جبالبارز جنوبی و مرکزی و شمالی و همچنین ارتفاعات بحرآسمان و نواحی کوهستانی ساردوئیه، دلفارد، اختلاف دمای هوا در مقایسه با نواحی دشت، گاه به بیش از 20 درجه سانتیگراد می رسد. این وضعیت سبب شده محصولات متنوع سردسیری (گردو و سیاه ریشه ها) و گرمسیری (خرما، مرکبات، محصولات جالیزی) در جیرفت به عمل آید و تقریبا در 12 ماه سال، کشاورزی در دشت و کوهپایه های جیرفت تداوم دارد.